مقاوم سازی اسکلت فلزی ساختمان ها


مقاوم سازی اسکلت فلزی ساختمان ها

عایق مقاوم به حریق اسکلت فلزی از جمله محصولات بسیار ضروری و الزامی در ساخت و ساز است و با توجه به فواید و مزیت هایی که دارد در اولویت کارشناسان و مهندسان قرار می گیرد. از جمله مزیت  آن می توان به نسوز بودن پوشش های ضد حریق اشاره کرد . شرکت های بسیاری در زمینه تولید و فروش عایق ضد حریق اسکلت فلزی فعالیت دارند و قیمت های مختلفی با توجه به کیفیت محصول خود ارائه می دهند.

فهرست مطالب

عایق مقاوم به حریق اسکلت فلزی

انواع پوشش های ضد حریق سازه ای

شرکت های پوشش ضد حریق

مصالح ضد حریق

مزایای مقاوم سازی ساختمان در برابر حریق

قیمت عایق ضد حریق اسکلت فلزی


عایق مقاوم به حریق اسکلت فلزی

عایق ضد حریق اسکلت فلزی از جمله مهمترین بخش های محافظ غیرعامل بوده که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده در ساخت و سازها قرار گرفته است و استفاده از آن در مقابل حریق و آتش سوزی از رایج ترین روش های محافظت از سازه ها محسوب می شود.

مهندسین و طراحان با توجه به اصل مکانیکی میتوانند به سادگی،از اهمیت و لزوم پوشش ضد حریق اسکلت فلزی ساختمان ها در مقابل آتش سوزی پی ببرند.
ستون ها و تیرهای اصلی به منظور بهره مندی از عایق ضد حریق اسکلت فلزی در نظر گرفته می شوند. همچنین سطوح دیوارها و سقف و کف از دیگر بخش های سازه هستند که از مقاوم سازی غیر عامل در برابر حریق بر روی انها استفاده می شود. 

از موارد  کاربرد پوشش ضد حریق اسکلت فلزی،می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مناسب برای پوشش خطوط انتقال گاز 
•    مناسب برای پوشش سطح تاسیسات ساختمان ها
•    مناسب برای پوشش تانکرهای نگهداری مایعات
•    مناسب برای پوشش سطح تاسیسات موتورخانه


انواع پوشش های ضد حریق سازه ای

عایق ضد حریق اسکلت فلزی از جمله پرفروش ترین و پر تقاضا ترین محصول مورد نیاز در ساخت و ساز می باشد که با توجه به کیفیت و مواداولیه ی انها، تولید آنها نیز در انواع مختلفی وجود دارد. انواع پوشش های ضد حریق که هر یک ،توسط مهندسان و کارشناسان در ساختمان ها،انتخاب و اجرا می شود. پوشش های ضد حریق با بهره مندی از آیین نامه های بین المللی طراحی شده و به عرضه می گردد.

شرکت بتا از سال 1381 فعالیت خود را در زمینه تولید ، تامین متریال  و اجرای پوشش های محافظتی مقاوم به حریق و عایق سرد آغاز نموده و نماینده انحصاری شرکت ها بین المللی در کشور می باشد.


شرکت های پوشش ضد حریق

مقاوم سازی سازه ها در مقابل آتش سوزی از ارکان مهم ایمنی ساختمان ها به شمار می رود به گونه ای که می توان گفت در صورت آتش گرفتن ساختمان ها امکان خروج افراد از سازه بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو شاهد اجرای عایق ضد حریق اسکلت فلزی در ساخت و ساز ها ، بسیاری از پروژه های عمرانی هستیم.

شرکت های پوشش ضد حریق با در نظر گرفتن اهمیت و مزیت های این پوشش روز به روز بر تولید و عرضه خود افزوده و سعی بر آن دارند با بهره مندی از دستگاه ها و مواد باکیفیت، محصولی استاندارد و درجه یک را به فروش برسانند.

استفاده از پوشش های ضد حریق سازه در زمان وقوع هرگونه آتش سوزی باعث می شود تا پوششاجرا شده بر روی سازه ،مقاومت و پایداری خود را تا زمان امدادرسانی حفظ کند و همچنین امکان خاموش سازی قبل از فروریزی ساختمان وجود داشته باشد.

شرکت بتا از سال 1381 فعالیت خود را در زمینه تولید ، تامین متریال  و اجرای پوشش های محافظتی مقاوم به حریق و عایق سرد آغاز نموده و نماینده انحصاری شرکت هایبین المللی در کشورمان می باشد.


مصالح ضد حریق

مصالح ضد حریق شامل مواد تشکیل دهنده پرلیت، سیمان پرتلند، مونت موریلونیت، ورمیکولیت، گچ، کربنات کلسیم و ورمیکولیت می باشند که هر یک از مواد تشکیل دهنده این پوشش ها نقش به سزایی در کیفیت و عملکرد عایق دارند که در ادامه به نقش هر یک از مواد تشکیل دهنده عایق ضد حریق پرداخته ایم:
•    مونت موریلونیت: در مقابل دماهای بالا نقش مقاومت و استحکام را داشته و بر اثر حرارت و گرما منبسط می شود
•    سیمان پرتلند: این مواد به عنوان مستحکم کننده سازه و پوشش های ضد حریق استفاده می شود
•    کربنات کلسیم: دارای ویژگی حجم دهنده و سبک کننده است
•    ورمیکولیت و پرلیت: سبک کننده، عایق، حجم دهنده و ضد حریق می باشد
•    گچ: گچ به عنوان عایق گرما سبب تسریع گیرش فرآیند شاتکریت استفاده می گردد


مزایای مقاوم سازی ساختمان در برابر حریق

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه طراحان و مهندسین سعی بر این دارند تا با بهره مندی از دانش و تکیه بر دانش سازه ای بدون عیب و نقص با متریال های مدرن و بسیار لوکس را ارائه دهند که در این خصوص استفاده از عایق ضد حریق اسکلت فلزی از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار می باشد،با توجه به مزایای مقاوم سازی ساختمان در برابر حریق،روز به روز شاهد افزایش متقاضی برای این محصول در بازار فعلی هستیم. از جمله اثرات و مزیت های عایق ضد حریق اسکلت فلزی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
•    مقاوم در برابر رشد باکتری ها، کپک و قارچ
•    محافظت سازه در مقابل رطوبت و خوردگی
•    مقاومت مناسب در برابر شرایط محیطی و جوی
•    مقاومت مکانیکی مناسب
•    عدم تولید دود و گازهای سمی و خطرناک
•    سبک بودن به منظور عدم تحمیل بار اضافی به سازه
•    نسوز بودن
•    امکان تعمیر و ترمیم آسان
•    پوشش پایه آب، بدون نیاز به حلال و دوستدار طبیعت
•    چسبندگی مناسب به سطح فلز، به خصوص پس از افزایش دما
•    ضد اشعه یو وی خورشید
•    روش اجرای ساده با استفاده از قلم مو، رول و اسپری.

شرکت بتا از سال 1381 فعالیت خود را در زمینه تولید ، تامین متریال  و اجرای پوشش های محافظتی مقاوم به حریق و عایق سرد آغاز نموده و نماینده انحصاری شرکت ها بین المللی در کشور می باشد.


قیمت عایق ضد حریق اسکلت فلزی

قیمت پوشش های ضد حریق از جمله موضوعاتی می باشد که توسط هر مصرف کننده ای مطرح می شود،شرکت های سازنده و تولیدکننده پوشش های ضد حریق،با تولید کیفیت های مختلف  این محصول، قیمت های متنوعی عرضه می گردد.

افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت  ، به صورت آنلاین با کارشناسان ما ارطبات برقرار کنند 

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
Your message is required.